Tramwaje:  [  2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12    ]   Autobusy:  [  T8   100   106   107   108   110   111   112   113   115   116   117   118   120   122   123   124   126   127   129   130   131   132   136   138   139   143   148   149   154   155   156   157   158   162   164   166   167   168   169   171   174   175   178   179   184   186   188   189   195   199   200   205   207   210   212   213   227   232   249   255   256   258   262   267   268   269   283   295   322   512   574   606   622   658   911    ]  
Nocne autobusy:  [  N1   N2   N3   N4   N5   N6   N8   N9   N11   N12   N13    ]   Tramwaje wodne:  [  F5   F6    ]  
Bilety okresowe

 

Cennik ważny od 1 lipca 2016r.

II. Bilety okresowe

  1.Miesięczne lub 30-dniowe

Rodzaj biletu

 

 

imienne

na okaziciela
ważne we wszystkie dni tygodnia

 

ważne od poniedziałku do piątku

ważne we wszystkie dni tygodnia

pełnopłatne

ulgowe

pełnopłatne

ulgowe

pełnopłatne

 Na linie zwykłe w granicach Gdańska

82,00

41,00

90,00

45,00

99,00

 Na linie zwykłe, pospieszne i nocne
 
w granicach Gdańska

86,00

43,00

94,00

47,00

107,00

 Na linie zwykłe, pospieszne i nocne
 
w granicach Gminy Kolbudy
  albo
Pruszcza Gd.
  albo Gminy Pruszcz Gd.
  albo
Gminy Żukowo albo Sopotu

58,00

 

29,00

 

64,00

 

32,00

 

75,00

 

 Na linie zwykłe, pospieszne i nocne
 
w granicach Gdańska, Gminy Kolbudy, Pruszcza Gd.,Gminy Pruszcz Gd., Gminy Żukowo iSopotu

96,00

48,00

104,00

52,00

117,00

 

  2. Semestralne

 

Rodzaj biletu

 

4-miesięczne

ważne we wszystkie dni tygodnia

1.10 - 31.01 lub 1.02 - 31.05

5-miesięczne

ważne we wszystkie dni tygodnia

1.09 - 31.01 lub 1.02 - 30.06

  Na linie zwykłe w granicach Gdańska

171,00

214,00

 Na linie zwykłe, pospieszne i nocne w granicach Gdańska

179,00

223,00

 Na linie zwykłe, pospieszne i nocne w granicach Gminy Kolbudy albo Pruszcza Gd. albo Gminy Pruszcz Gd. albo Gminy Żukowo albo Sopotu

122,00

152,00

 Na linie zwykłe, pospieszne i nocne w granicach Gdańska, Gminy Kolbudy, Pruszcza Gd., Gminy Pruszcz Gd., Gminy Żukowo i Sopotu

198,00

247,00


OSOBY UPRAWNIONE DO KORZYSTANIA Z BILETÓW OKRESOWYCH:

  1. Do korzystania z biletów okresowych pełnopłatnych uprawnieni są wszyscy pasażerowie.
  2. Z biletów okresowych ulgowych (miesięcznych) mogą korzystać pasażerowie uprawnieni do przejazdów ulgowych.
  3. Do korzystania z biletów semestralnych uprawnieni są:

        a) uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadpodstawowych,
           policealnych i ponadgimnazjalnych - do ukończenia 24 roku życia;
        b) studenci szkół wyższych i wyższych szkół zawodowych;
        c) dzieci uczęszczające do przedszkoli.

Bilety na okaziciela:

- ważne są na wszystkich liniach i we wszystkie dni tygodnia,
- uprawniają w zakresie określonym na doładowanym bilecie do przejazdu każdej legitymującej się nim osoby,
- należy posiadać w czasie przejazdu i okazywać na żądanie kontrolerów biletów. W przypadku braku biletu na okaziciela w trakcie kontroli – odwoływania nie będą rozpatrywane.

Bilety okresowe nabyte przez pasażera nie podlegają zwrotowi lub wymianie w okresie ich ważności.

 

 GRANICE STREF TARYFOWYCH DLA BILETÓW OKRESOWYCH

 

Kierunek jazdy Numer linii Przystanek na którym następuje
zmiana strefy taryfowej
Nazwa ulicy przy której znajduje
się przystanek graniczny
 Gdańsk - Sopot 143   Hotel "Marina"   Jelitkowska
 Gdańsk - Sopot 117, 122, N1   Sopot-Kasztanowa   Al. Niepodległości
Sopot - Gdańsk 117   Czyżewskiego   Czyżewskiego
Sopot - Gdańsk 122   Nadwodna   Al. Grunwaldzka
 Gdańsk - Żukowo 171   Myśliborska   Kielnieńska
 Gdańsk - Żukowo 126   Przyrodników   Nowatorów
 Gdańsk - Kolbudy 174, 574   Lubowidzka   Lubowidzka
Gdańsk - Kolbudy 213   Olimpijska   Ofiar Grudnia '70
 Gdańsk - Kolbudy  255,256   Osiedle Świętokrzyskie   Świętokrzyska
 Gdańsk - Kolbudy 156   Elfów   Guderskiego
 Kolbudy - Gdańsk  156   Osiedle Świętokrzyskie   Guderskiego
 Gdańsk - Pruszcz
 Gdański
200, 205, 207, 232, N5  Pruszcz Gd. – Radunica   Trakt Św. Wojciecha
 Gdańsk - Gmina
 Pruszcz Gdański
112, 166, 186, 212, N9   Rafineria   Elbląska
 Gdańsk - Gmina
 Pruszcz Gdański
186   Benzynowa    Benzynowa
 Gdańsk - Gmina
 Pruszcz Gdański
186   Zagroble   Płońska
 Gdańsk - Gmina
 Pruszcz Gdański
112, 186, 212, N9   Sobieszewo – Wyspa   Turystyczna/Nadwiślańska
 Żukowo - Gdynia 171   Centrum Nadawcze
  RTV
  Chwaszczyńska
 Gdynia - Gdańsk N1   Sopocka   Spacerowa
 Sopot - Gdynia N1   Brodwino - Szkoła   Malczewskiego
 Kolbudy-Żukowo 174   Otomin Pętla   Słoneczna

 

ZAKRES OBOWIĄZYWANIA BILETÓW OKRESOWYCH

1) BILET OKRESOWY NA SIEĆ ZTM (Gdańsk + gminy)
Bilet upoważnia do przejazdu wszystkimi liniami ZTM w Gdańsku na całej ich długości (na terenie miasta Gdańska oraz gmin ościennych). Dodatkowo – niezależnie od operatora – bilet ten obowiązuje we wszystkich pojazdach linii 171 i N1 na całej długości tych linii, a na linii G - wyłącznie na obszarze miasta Gdańska.
Na terenie Sopotu bilet ten obowiązuje wyłącznie w pojazdach linii 117, 122, 143 oraz N1
i nie jest honorowany w pojazdach ZKM Gdynia.


2) BILET OKRESOWY NA MIASTO GDAŃSK

Bilet upoważnia do przejazdu między wszystkimi przystankami położonymi na terenie Gdańska.

W przypadku podróży autobusem zmierzającym poza granice Gdańska, pasażerowie posiadający bilet okresowy ważny wyłącznie na terenie Gdańska, na przystankach:


 

  • Hotel „Marina”,
  • Sopot - Kasztanowa,
  • Sopot - Ergo Arena,
  • Myśliborska,
  • Przyrodników,
  • Lubowidzka,
  • Osiedle Świętokrzyskie,
  • Olimpijska,
  • Elfów,
  • Osiedle Cytrusowe,
  • Pruszcz Gd. – Radunica,
  • Rafineria,
  • Benzynowa,
  • Zagroble,
  • Sobieszewo – Wyspa


zobowiązani są do skasowania najpóźniej w chwili odjazdu z jednego z w/w przystanków odpowiedniego biletu jednorazowego.

 

 

Wyjątek stanowią pasażerowie linii 112, 166, 186, 212 i N9, którzy w drodze z Gdańska na Wyspę Sobieszewską, Płonię (ulica Benzynowa) lub do Rafinerii – bramy 8 (lub z powrotem) mogą przejeżdżać przez terytorium gminy Pruszcz Gdański bez prawa wsiadania/wysiadania z pojazdu.

 

Analogicznie pasażerowie linii N1 podróżujący z centrum Gdańska do dzielnicy Osowa mogą przejeżdżać przez terytorium miasta Sopot i Gdynia bez prawa wsiadania/wysiadania z pojazdu.

 

Przy przejazdach do/z Gdańska korzystanie z przystanków: Bogatka, Bogatka I, Bogatka II, Dobrowo, Wiślinka Sportowa, Wiślinka Brzegowa, Przejazdowo, Przejazdowo Sezonowa, Przejazdowo Łąkowa, Przejazdowo-Makro, Sobieszewo-Most, Wiślinka Piaskowa, Wiślinka Pocztowa, Wiślinka Szkolna dozwolone jest wyłącznie na podstawie biletów jednorazowych lub biletów okresowych na całą sieć ZTM w Gdańsku. 255 i 256 do przystanku "Kowale-Os. Olimp", linią 213  do przystanku "Kowale-Os.Cytrusowe" oraz linią 166 do przystanków „Przejazdowo-Makro” oraz „Dobrowo”.


3) BILET OKRESOWY NA SOPOT
Bilet upoważnia do przejazdu autobusami gdańskiej komunikacji miejskiej między wszystkimi przystankami położonymi na terenie miasta Sopotu, to jest na odcinkach:

a) linia 117: Sopot-Kasztanowa – Sopot-Smolna – Sopot-Reja – Sopot-3 Maja – Sopot-PKP/Al. Niepodległości – Sopot-Sikorskiego – Sopot-Uniwersytet Gdański – Sopot-Okrężna Sopot-23 Marca – Sopot-Osiedle Przylesie - Sopot-23 Marca – Sopot-Okrężna – Sopot-Uniwersytet Gdański – Sopot-Sikorskiego – Sopot-PKP/Al.Niepodległości – Sopot-Reja - Sopot–Smolna – Sopot-Hospicjum – Czyżewskiego

b) linia 122: Sopot-Kasztanowa – Sopot-Smolna (n/ż) – Sopot-Reja – Sopot-3 Maja – Sopot-Władysława IV – Sopot-Grunwaldzka – Sopot-Chopina – Sopot-Grand Hotel – Sopot-Korty Tenisowe (n/ż) – Sopot-Pl. Kusocińskiego (n/ż) –  Sopot-Młyńska (n/ż)  –  Sopot-Kamienny Potok SKM –  Sopot-Wejherowska –  Sopot-Malczewskiego –  Sopot-Uniwersytet Gdański –  Sopot-Sikorskiego – Sopot-Wybickiego –  Sopot-Kochanowskiego –  Sopot-Reja – Sopot-Smolna (n/ż) – Sopot-Władysława IV – Sopot-Hospicjum (n/ż) – Sopot Nadwodna

c) linia 143: Hotel „Marina” – Sopot-Hestii – Sopot-Polna – Sopot-Bitwy pod Płowcami – Sopot-Władysława IV – Sopot-PKP Marynarzy – Sopot-Sikorskiego – Sopot-Uniwersytet Gdański – Sopot-Okrężna (n/ż) – Sopot-23 Marca – Sopot-Osiedle Przylesie – Sopot-Sanatorium „Leśnik”

d) linia N1: Sopot-Kasztanowa – Sopot-Smolna (n/ż) – Sopot-Reja (n/ż) – Sopot-3 Maja (n/ż) – Sopot-PKP-Niepodległości (n/ż) – Sopot-Bohaterów Monte Cassino (n/ż) – Sopot-Goyki (n/ż) – Sopot-Malczewskiego (n/ż) – Sopot-Junaków (n/ż) – Sopot-Małopolska (n/ż) – Sopot-Kolberga (n/ż) – Sopot-Brodwino (n/ż) – Sopot-Brodwino Szkoła (n/ż)

Bilet honorowany jest również na liniach ZKM w Gdyni nr G, S, 21, 31, 144, 177, 181, 185, 187, 244, 287 i 700 wyłącznie w granicach Sopotu.


4) BILET OKRESOWY NA GMINĘ KOLBUDY
Bilet upoważnia do przejazdu autobusami gdańskiej komunikacji miejskiej między wszystkimi przystankami położonymi na terenie gminy Kolbudy, to jest na odcinkach:

a) linia
174 i 574: Otomin-Pętla – Otomin–Sarnia - OtominDziewicza (n/ż) – Lubowidzka (n/ż)

b) linia 255: Jankowo – Kowale-Szlachecka (n/ż) – Kowale-Kasztelańska – Kowale-Szkoła Metropolitalna – Kowale-Plac Afrodyty – Osiedle Świętokrzyskie

c) linia 156Kowale-Szkoła Metropolitalna – Kowale-Plac Afrodyty – Kowale-Os.Olimp – Osiedle Świętokrzyskie

d) linia 256: Jankowo – Kowale-Szlachecka (n/ż) – Kowale-Kasztelańska – Kowale-Starowiejska – Kowale-Os. Olimp – Osiedle Świętokrzyskie

e) linia 213: Kowale-Szkoła Metropolitalna – Kowale-Os.Cytrusowe – Olimpijska


5) BILET OKRESOWY NA MIASTO PRUSZCZ GDAŃSKI
Bilet upoważnia do przejazdu autobusami gdańskiej komunikacji miejskiej między wszystkimi przystankami położonymi na terenie miasta Pruszcz Gdański, to jest na odcinkach:

a)  linia 132: Pruszcz Gd.-Radunica – Pruszcz Gd.- Przemysłowa – Pruszcz Gd.–Pogotowie Ratunkowe – Pruszcz Gd.-Rondo Kaszubskie – Pruszcz Gd.-Rondo Bursztynowe – Pruszcz Gd.- Cicha (Cmentarz) – Pruszcz Gd.-Cyprysowa – Pruszcz Gd.-Obrońców Wybrzeża – Pruszcz Gd.-Faktoria – Pruszcz Gd.-Nowowiejskiego – (wybranymi kursami do: Pruszcz Gd.-Urząd Skarbowy) – Pruszcz Gd.-Batalionów Chłopskich – Pruszcz Gd.-Zastawna – Pruszcz Gd.-Rondo Kociewskie – Pruszcz Gd.-Zastawna – Pruszcz Gd.-Fabryczny – Pruszcz Gd.-Batalionów Chłopskich – (wybranymi kursami od: Pruszcz Gd.-Urząd Skarbowy) – Pruszcz Gd.-Nowowiejskiego – Pruszcz Gd.-Faktoria – Pruszcz Gd.-Obrońców Wybrzeża – Pruszcz Gd.- Cicha (Cmentarz) - Pruszcz Gd.-Rondo Kaszubskie – Pruszcz Gd.–Pogotowie Ratunkowe – Pruszcz Gd.–Wojska Polskiego – Pruszcz Gd. Chopina – Pruszcz Gd.-Przemysłowa – Pruszcz Gd.-Radunica
 
b)  linia 200: Pruszcz Gd.-Radunica – (wybranymi kursami: Pruszcz Gd.-Przemysłowa – Pruszcz Gd.-Waląga – Pruszcz Gd.-Żwirki i Wigury – Pruszcz Gd.-Drzymały – Pruszcz Gd.-Powstańców  Warszawy – Pruszcz Gd.-49 Baza Lotnicza – Pruszcz Gd.-Aeroklub Gdański) – Pruszcz Gd.-Przemysłowa – Pruszcz Gd.-Osiedle Piastowskie – Pruszcz Gd.-Obrońców Westerplatte – Pruszcz Gd.-Osiedle Kasprowicza – Pruszcz Gd.-Broniewskiego – Pruszcz Gd.-Wysockiego – Pruszcz Gd.-Osiedle Wschód – Pruszcz Gd.-Aeroklub Gdański – Pruszcz Gd.-49 Baza Lotnicza – Pruszcz Gd.-Żwirki i Wigury – Pruszcz Gd.-Niemcewicza – Pruszcz Gd.-Chopina – (wybranymi kursami: Pruszcz Gd.-Wysockiego – Pruszcz Gd.-Broniewskiego – Pruszcz Gd.-Osiedle Kasprowicza – Pruszcz Gd. - Obrońców Westerplatte – Pruszcz Gd.-Osiedle Piastowskie) – Pruszcz Gd.-Przemysłowa – Pruszcz Gd.-Radunica

c)  linia 205: Pruszcz Gd.-Radunica – Pruszcz Gd.- Przemysłowa – Pruszcz Gd.- Waląga – (wybranymi kursami: Pruszcz Gd.-Niemcewicza – Pruszcz Gd.- Sienkiewicza – Pruszcz Gd.- Słowackiego Pruszcz Gd. - Powstańców Warszawy) – Pruszcz Gd. Dąbrowskiego – Pruszcz Gd.-Komarowo  – Pruszcz Gd. Dąbrowskiego – (wybranymi kursami: Pruszcz Gd.-Drzymały – Pruszcz Gd.-Powstańców Warszawy – Pruszcz Gd. Emilii Plater – Pruszcz Gd. Azaliowa – Pruszcz Gd.-Sienkiewicza) – Pruszcz Gd.- Żwirki i Wigury – Pruszcz Gd.-Niemcewicza – Pruszcz Gd.-Chopina – Pruszcz Gd.- Przemysłowa  – Pruszcz Gd.-Radunica

d)  linia 207: Pruszcz Gd.-Radunica – Pruszcz Gd.- Przemysłowa – Pruszcz Gd.-Waląga/Chopina – Pruszcz Gd. - Żwirki i Wigury/Niemcewicza – Pruszcz Gd.-Wiśniewskiego – Pruszcz Gd.-Obrońców Westerplatte – Pruszcz Gd.-Osiedle Kasprowicza – Pruszcz Gd.-Broniewskiego – Pruszcz Gd.-Wysockiego – Pruszcz Gd.-Osiedle Wschód – Pruszcz Gd.-Aeroklub Gdański – Pruszcz Gd.-49 Baza Lotnicza – Pruszcz Gd.-Dąbrowskiego/Drzymały – Pruszcz Gd.-Komarowo

e)  linia 232: Pruszcz Gd-Radunica – Pruszcz Gd.- Przemysłowa – Pruszcz Gd.-Chopina – Pruszcz Gd.-Matejki – Pruszcz Gd.-Nowowiejskiego – Pruszcz Gd.-Batalionów Chłopskich – Pruszcz Gd.-Zastawna – Pruszcz Gd. Rondo Kociewskie – Pruszcz Gd.-Zastawna – Pruszcz Gd.-Fabryczny – Pruszcz Gd.-Batalionów Chłopskich – Pruszcz Gd.-Nowowiejskiego – Pruszcz Gd.-Matejki – Pruszcz Gd. Chopina –Pruszcz Gd.-Przemysłowa – Pruszcz Gd.-Radunica

f)  linia N5: Pruszcz Gd.-Radunica – Pruszcz Gd.- Przemysłowa – Pruszcz Gd.-Osiedle Piastowskie – Pruszcz Gd.-Obrońców Westerplatte - Pruszcz Gd.-Osiedle Kasprowicza – Pruszcz Gd.-Sienkiewicza – Pruszcz Gd.-Niemcewicza – Pruszcz Gd.-Waląga – Pruszcz Gd.-1 Maja – Pruszcz Gd.-Faktoria – Pruszcz Gd.-Matejki – Pruszcz Gd.-Chopina – Pruszcz Gd.- Przemysłowa – Pruszcz Gd.-Radunica


Linia 107, przebiegająca na całej długości trasy przez terytorium Miasta Pruszcz Gdański, jest linią bezpłatną


6) BILET OKRESOWY NA  GMINĘ PRUSZCZ GDAŃSKI

UWAGA: Bilet nie obowiązuje na obszarze miasta Pruszcz Gdański! Bilet dotyczy wyłącznie przejazdów w obrębie wsi Bogatka, Przejazdowo i Wiślinka!

Bilet upoważnia do przejazdu autobusami gdańskiej komunikacji miejskiej między wszystkimi przystankami położonymi na terenie gminy Pruszcz Gdański, to jest na odcinkach:

a) linia 112 i N9: Rafineria – Przejazdowo-Dobrowo – Przejazdowo Sezonowa – Przejazdowo Jesionowa – Przejazdowo Łąkowa – Bogatka III – Bogatka II – Bogatka I – Wiślinka Szkolna – Wiślinka Piaskowa – Sobieszewo-Wyspa

b) linia 166: Rafineria – Przejazdowo-Makro – Przejazdowo-Dobrowo – Rafineria brama 8

c) linia 186: Rafineria – Przejazdowo-Dobrowo – Benzynowa - (przystanki przejeżdżane tranzytem bez prawa wsiadania/wysiadania) – Zagroble – Wiślinka Brzegowa – Wiślinka Pocztowa – Wiślinka Sportowa – Wiślinka Piaskowa  – Sobieszewo-Wyspa

d) linia 212: Rafineria – Wiślinka Szkolna – Sobieszewo-Wyspa

7) BILET OKRESOWY NA GMINĘ ŻUKOWO

Bilet upoważnia do przejazdu autobusami gdańskiej komunikacji miejskiej między wszystkimi przystankami położonymi na terenie gminy Żukowo, to jest na odcinkach:

a) linia
126: Przyrodników – Rębiechowo Piaskowa – Rębiechowo PKP – Banino-Szkoła – Banino-Borowiecka – Banino-Pszenna – Miszewo – Miszewo-Pępowo – Małkowo – Żukowo-Słoneczna – Żukowo-Fenikowskiego – Żukowo-Dworcowa – Żukowo-Urząd Gminy

b) linia 171: Myśliborska – Chwaszczyno-Oliwska – Chwaszczyno-Szmaragdowa – Chwaszczyno – Chwaszczyno-Gdyńska – Centrum Nadawcze RTV (bilet ważny w pojazdach podstawianych zarówno przez ZTM Gdańsk, jak i ZKM Gdynia)

c) linia 174: Otomin-Pętla – Sulmin-Trakt Konny (n/ż)  – Sulmin – Sulmin-Wrzosowe Wzgórze (n/ż) – Niestępowo-Sulmińska – Niestępowo-Gdańska – Niestępowo-Do Zdroju – Stara Piła

 

 
Strona główna

Dyrekcja i kierownicy

RODO

Ceny biletów

  Punkty sprzedaży
  Automaty biletowe
Tramwaj wodny

Karta Miejska

Gdańska
    Karta Dużej Rodziny


Ogólnopolska
     Karta Dużej Rodziny


Legitymacja studencka

Kontrola biletowa

Niepełnosprawni

Zezwolenia

Przetargi

Praca

Informacja dla pasażera

Otwarte dane ZTM

Linki

O ZTM

Kontakt

Skargi i wnioski

Reklamacje

strona bip

strona miasta gdańska


Gdańskie Centrum Kontaktu

telefoniczny